Взаємні займенники

 

Взаємними англійськими займенниками традиційно вважаються: «один одного – each other» і «one another». Їх основною відмінною особливістю є той факт, що вони служать для опису будь-яких взаємин або зв’язків між двома особами (предметами) або великою кількістю осіб (предметів).

У промові займенник «each other» зазвичай використовується по відношенню до двох осіб (предметів). Якщо у взаємини залучена більша кількість осіб або предметів, то використовується «one another».

У реальному житті дане граматичне правило нерідко порушується. Обидва розглянутих займенники мають форму називного і форму присвійного відмінка: one another`s, each other`s.

Приклади вживання в англійській мові:


  • Jessica and Krystina viewed each other as egoistic and selfish. – Джессіка і Крістіна бачили один одного егоїстичними і корисливими. (Тут займенник вжито у формі знахідного відмінка і в функції іменника – доповнення).
  • The girls perused each other`s dresses and shoes. – Дівчата уважно вивчали сукні та туфлі один одного. (Тут використано присвійний відмінок займенника в ролі прикметника – визначення до іменника).
  • His kittens often play with one another`s bushy tails. – Його кошенята часто грають з пухнастими хвостами один одного. (Тут займенник використано в присвійний відмінку в функції прикметника, визначального іменника).
  • The visitors greeted one another. – Відвідувачі вітали один одного. (Тут займенник вжито в ролі іменника у формі знахідного відмінка – доповнення).

Якщо з цими займенниками вживається будь-який прийменник, то він ніколи їх не розбиває, а займає місце безпосередньо перед ними, наприклад:

  • They sat very far from each other in the library. – Вони сиділи дуже далеко один від одного в бібліотеці.
  • The sisters wrote very many letters to each other. – Сестри писали один одному дуже багато листів.

Next: Відносні

Опубліковано © Just English