Кількісні числівники (cardinal numerals)

Кожен день ми використовуємо цифри: рахуємо гроші, виглядаємо номер трамвая або запам’ятовуємо номера телефону. Тож не дивно, що при вивченні іноземної мови, числівники припадають на найпершу ступінь навчання. Ще б пак, як інакше ми можемо відповісти на питання про вік, який чомусь так актуальний на початку вивчення англійської. Давайте поговоримо про те, які числівники існують в англійській мові, і які їх особливості нам треба знати.

Які бувають числівники в англійській мові?


Отже, числівник (the numeral) – це частина мови, яка позначає кількість і порядок предметів. Як і в українській мові, вони бувають кількісні (cardinal numerals) і порядкові (ordinal numerals).

Кількісні числівники просто позначають скільки у нас є предметів. Вони ніби відповідають на питання “How many?”. А порядкові показують порядковий номер предмета і відповідають на питання “which?”.

Порівняйте:

I have two cakes. The second is my favorite. – У мене є два (кількісне) тортика. Другий (порядкове) – мій улюблений.

Кількісні числівники англійською


Для того, щоб правильно використовувати числівники, ми для початку повинні гарненько вивчити цифри від одного до дванадцяти. Саме на них будується вся піраміда англійської рахунку.

Будемо вважати, що з цифрами від 1 до 12 ми знайомі. Для того, щоб скласти кількісний числівник англійською від 13 до 19 нам треба просто додати «хвостик» -teen- до цифри від 3 до 9. Наприклад, seven (сім) + -teen- = seventeen (сімнадцять). Не дуже важко, так? Єдине на що, слід звернути увагу, що тринадцять англійською буде thirteen (three – три).

Якщо ж нам потрібна цифра від 20 до 90, при цьому разова 10 (тобто 30, 40, 50 і так далі), то нам потрібен «хвостик» -ty-. Працює це так само: ми беремо цифру від 2 до 9, додаємо -ty- і наша нова цифра вже готова! Наприклад, seven (сім) + – ty- = seventy (сімдесят).

Складові числівники (наприклад, такі, як 25, 67, 89 і так далі) утворюються також, як і в українській. Сімдесят п’ять = seventy (seven + ty) – five.
Звичайно, англійська була б не англійською, якби в ній не було б невеликих труднощів при написанні цифр. Але ми сподіваємося, що табличка вам допоможе розібратися, що до чого.

Начебто все не так і важко з англійськими цифрами, правда? Ну, а щоб точно запам’ятати, як формуються кількісні числівники, зверніть увагу ось на цю просту пісеньку. Ближче до кінця пісні, ви дізнаєтеся, як правильно вимовляти англійською такі великі числа, як, наприклад, 10 мільйонів. (Відео тимчасово недоступне)


Next: Дробові числа

Опубліковано © Just English